Yazılar

YENİ SENARYO: Semptomatik COVID-19 Kadın Hastada Normal Doğum

By admin on Mayıs 6, 2020 0 Comments

COVID-19 salgını sırasında sağlık hizmeti tüm alanlarda birbirleri ile koordineli olarak devam etmektedir. Kritik Bakım departmanlarının dışında, örneğin Doğum Servisinde çalışan sağlık profesyonelleri için eğitim ve hazırlığa ihtiyaç vardır.

Son birkaç ay içinde devam eden doğumlarda kadın doğum uzmanları ve ebeler gerekli önlemleri alarak anne adaylarını desteklemeye devam ediyor – bu nedenle doğumun başlangıcından itibaren doğum sonuçlanana kadar başarılı ve kaliteli bakımı sağlarken devam eden süreçte kendilerini enfeksiyondan nasıl koruyacakları konusunda eğitime ihtiyaç duyulmaktadır.

Laerdal, en son ücretsiz ‘Semptomatik COVID-19 Kadın Hastada Normal Doğum’ senaryosunu Laerdal.com’daki Laerdal Senaryo Bulutu ve Korona Kaynak Merkezine eklemiştir.

 

Bu senaryo, SimMom simülatörüyle, standart hastalarda MamaBirthie veya MamaNatalie simülatörlerleri ile ve PROMPT doğum eğiticisiyle birlikte hem LLEAP hem de SimPad üzerinde kullanılabilir.

Aşağıdaki öğrenme hedeflerini kapsar:

  • Protokollere uygun Kişisel Koruyucu Donanım kullanımı
  • Covid-19 semptomlarını tanıma
  • Covid-19 şüpheli bir gebe hastada, yüksek hijyen standardını ve enfeksiyon önleme özelliğini koruyarak sağlıklı bir bebeğin normal doğumunda yardımcı olma
  • Doğum ve doğum boyunca hasta mahremiyetine saygılı bakımı sağlamak ve anne haklarını korumak
  • Daha fazla teşhis için uygun şekilde numune ve kan örneklerini toplama
  • Temas önlemlerini arttırma

Dünya Ebeler Günü sebebiyle, bu ücretsiz senaryoyu salgın sırasında bakımın ön cephesinde çalışan ebelerimiz için paylaşıyoruz.

5 Mayıs Dünya Ebeler Günü Kutlu Olsun

Laerdal Ekibi adına,

Yetkili Distribütörü Medakon Medikal

Comments are closed.

error: Content is protected !!