Uncategorized

Jinekolojik Cerrahide Laparoskopik Eğitim Kutularının Kullanımı: Kısa Bir Değerlendirme

By admin on Mayıs 21, 2024 0 Comments

Jinekolojik cerrahide laparoskopi, minimal invaziv bir teknik olarak birçok prosedür için tercih edilmektedir. Bu sayede hastalar daha az ağrı, daha kısa iyileşme süresi ve daha az yara izi gibi avantajlar elde etmektedir. Laparoskopik cerrahinin artan popülaritesiyle birlikte, cerrahların bu teknikte becerilerini geliştirmeleri için çeşitli eğitim yöntemleri geliştirilmiştir. Bu yöntemlerden biri de laparoskopik eğitim kutularıdır.

Laparoskopik eğitim kutuları, cerrahlara gerçekçi bir ortamda pratik yapma imkanı sunan eğitim araçlarıdır. Bu kutular, çeşitli laparoskopik cerrahi prosedürlerini simüle etmek için kullanılabilecek modeller ve araçlar içerir.

Jinekolojik cerrahide laparoskopik eğitim kutularının kullanımı ile ilgili faydalar:

  • Farklı ortamlarda pratik yapma imkanı: Laparoskopik eğitim kutuları, cerrahlara gerçekçi bir laparoskopik cerrahi deneyimini klinik dışında farklı ortamlarda hatta ev ya da ofis ortamında pratik yapma imkanı sunar. Bu sayede, cerrah adayları laparoskopik cerrahinin tekniklerini ve becerilerini geliştirme şansı yakalarlar (Crihfield vd., 2023).
  • Güvenli bir ortamda öğrenme: Laparoskopik eğitim kutuları, cerrahların veya cerrah adaylarının canlı bir hasta üzerinde herhangi bir risk almadan yeni teknikleri öğrenmelerine veya pratik yapmalarına olanak tanır (Spiliotis vd., 2020).
  • Maliyet tasarrufu: Laparoskopik eğitim kutuları, canlı hasta üzerinde yapılan yada ileri seviye sanal gerçeklik simülatörleriyle eğitime kıyasla daha az maliyetlidir (Diesen vd., 2011).
  • Zaman tasarrufu: Laparoskopik eğitim kutuları, cerrahların kendi hızlarında ve kendi programlarına göre pratik yapmalarını sağlar (Kunert vd., 2021).

Laparoskopik eğitim kutuları, jinekolojik cerrahide laparoskopik becerileri geliştirmek için kanıtlanmış bir yöntemdir. Bu kutular, cerrahlara güvenli ve etkili bir şekilde pratik yapma imkanı sunarak laparoskopik cerrahide uzmanlaşmalarına yardımcı olabilir.

Medakon Medikal olarak, 2007 yılından beri sizlere en gelişmiş minimal invaziv cerrahi eğitim sistemlerini sunuyoruz. Şimdi, son 5 adet kalan Jinekolojik Cerrahi için özel üretilmiş laparoskopi eğitim sistemimizi outlet kampanyalı fiyattan satın alma fırsatı yakalayın!

MedTrainer ABD ile:

Simüle kamera ve ekran bağlantı kablosu ile gerçekçi bir laparoskopi deneyimine yaklaşın.

Jinekolojik cerrahiye uygun port girişleri açılmış insüfle edilmiş simüle abdomen kullanarak sütur teknikleri başta olmak üzere farklı laparoskopik cerrahi prosedürleri pratik edin.

İster evinizde, ister kliniğinizde bir TV/Monitör olan her yerde pratik yapabilirsiniz.

Kaçırmayın! Sadece jienekolojik laparoskopiye özel sınırlı sayıda kalan jinekolojik laparoskopi eğitimi sistemini hemen satın alın ve laparoskopi becerilerinizi geliştirmeye başlayın!

Fiyat ve Sipariş Bilgileri:

Detaylı bilgi veya sipariş için tıklayınız.

Referanslar:

Crihfield, E. G., Uppalapati, P., Abittan, B., Laibangyang, A., Brahmbhatt, S., Burlingame, M., Goldberg, G. L., & Rabin, J. M. (2023). Development of laparoscopic skills in skills-naïve trainees using self-directed learning with take-home laparoscopic trainer boxes. Surgery Open Science, 16, 82-93. https://doi.org/10.1016/j.sopen.2023.09.021

Diesen, D. L., Erhunmwunsee, L., Bennett, K. M., Ben-David, K., Yurcisin, B., Ceppa, E. P., Omotosho, P. A., Perez, A., & Pryor, A. (2011). Effectiveness of Laparoscopic Computer Simulator Versus Usage of Box Trainer for Endoscopic Surgery Training of Novices. Journal of Surgical Education, 68(4), 282-289. https://doi.org/10.1016/j.jsurg.2011.02.007

Kunert, W., Storz, P., Dietz, N., Axt, S., Falch, C., Kirschniak, A., & Wilhelm, P. (2021). Learning curves, potential and speed in training of laparoscopic skills: A randomised comparative study in a box trainer. Surgical Endoscopy, 35(7), 3303-3312. https://doi.org/10.1007/s00464-020-07768-1

Sima, R.-M., Crăițan, A.-V., Pleș, L., Bobircă, F., Amza, M., Gorecki, G.-P., Georgescu, M.-T., & Hamoud, B. H. (2023). The Beginner Laparoscopists Trends in the Learning Process of Laparoscopy for Adnexal Gynecological Pathologies—The Experience of Our Center. Healthcare, 11(12). https://doi.org/10.3390/healthcare11121752

Spiliotis, A. E., Spiliotis, P. M., & Palios, I. M. (2020). Transferability of Simulation-Based Training in Laparoscopic Surgeries: A Systematic Review. Minimally Invasive Surgery, 2020, 5879485. https://doi.org/10.1155/2020/5879485

Comments are closed.

error: Content is protected !!